3D Baskı

3D baskı, dijital ortamda bulunan üç boyutlu modellerin fiziksel objelere dönüştürülmesi işlemine verilen isimdir. 3D yazıcılar ile üretimin kısaltılmış hali olan üç boyutlu baskı için, öncelikle bir üç boyutlu modele ihtiyaç duyulmaktadır. 3D Modeller bilgisayar üzeride CAD(Bilgisayar Destekli Tasarım) programları vasıtasıyla oluşturulabileceği gibi 3D Tarama yöntemiyle de elde edilebilir.

Geleneksel üretim yöntemleriyle yapılması maliyetli olan ürünleriniz 3D Baskı yöntemiyle çok düşük maliyetlere üretilebilir. Ayrıca geleneksel şekilde üretilmesi çok zor olan nesneler katmanlı üretim tekniğiyle (FDM, SLS, SLA) kolaylıkla üretilebiliyor.

Prototip üretimi, mimari maket, mekanik parça, yedek parça ya da aksesuar; bilgisayarda tasarladığın karmaşık veya basit yapıdaki 3 boyutlu modelin için fiyat ve süre bilgisi almak için sitemizden istek oluşturabilirsin.

3D Yazıcı çıktısı almak için yapman gereken tek şey
iletisim@3dbaskiyeri.com
adresine bir eposta göndermek.

3 Boyutlu Baskı

Göndereceğin epostanın akabinde 3 boyutlu baskı ekibimiz parçanı inceleyecek ve analizlerini yapacak. Parçanın boyutu fiyatlandırmada en büyük etkeni oluşturur. 3D Baskı fiyatı belirlenirken baskı çözünürlüğü, parça doluluğu, kullanılan ham maddenin kalitesi teslim süresi göz önüne alınır. 3D Baskı Yeri ile alacağın tekliflerde yapılacak basknın tüm detaylarıyla seninle paylaşılır. Böylece diğer firmalardan aldığın fiyat teklifleriyle daha iyi mukayese edebilirsin.

 

3D BASKI SİPARİŞİ VER 

 

3D Baskı Malzemeleri

3D Baskı pek çok malzeme ile üretime imkan tanımaktadır. Bu malzemelerin başında PLA ve ABS plastikleri gelmektedir. Bu malzemelerin yanı sıra Naylon(Polyamid),  TPU, PC,  Karbon, Çelik, Ahşap malzemelerde bulunmaktadır. Kullanım yerlerine göre bu malzemeler değişkenlik göstermektedir. 

PLA ile 3D Baskı en çok tercih edilen yöntemdir.Bunun sebebi fiyatının uygun olması ve üretimde en kolay şekilde üretilebilir olmasıdır. Bu plastiğin gıdaya temasa uygundur. Ayrıca oyuncaklarda, ev aletlerinde, makine parçalarında, prototip ürün yaratmada, kullanıcı ürünü oluturmada, kalıp için master almada kullanılabilir. PLA filamentin geniş renk seçenekleri bulunmaktadır.

ABS ile 3D Baskı, üç boyutlu yazıcılarda en çok tercih edilen plastiklerden gelmektedir. PLA'ya göre ısıya daha fazla dayanım göstermektedir. İşlevsel prototiplerde tercih edilmektedir. Endüstriyel bir plastiktir. Endüstri ürünlerinde genellikle ABS tercih edilir. Özellikle görselliğin önemli olduğu ürünlerde ABS ile üretim yapılarak post processing işlemleri gerçekleştirilebilir.

Size uygun 3D Baskı Malzeme Seçimi yapmak için müşteri temsilcilerimizde görüşebilirsiniz.

 

3D Baskı Örnekleri

3D Baskı Örnekleri3D Baskı Örnekleri 3D Baskı Örnekleri

 

3D Baskı Merkezi

Türkiye'nin en geniş 3D Baskı parkuruna sahip olan firmamız İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bolu, Samsun, Eskişehir, Antalya, Kastamonu olmak üzere sürekli genişleyen 3D Baskı mağazaları ağına sahiptir. 

 

Düzenlenme Tarihi : 23 Ekim 2020