3D baskı

Dijital ortamda bulunan üç boyutlu modellerin fiziksel objelere dönüştürülmesi işlemine verilen isimdir. 3D yazıcılar ile üretimin kısaltılmış hali olan 3D baskı için, öncelikle bir üç boyutlu modele ihtiyaç duyulmaktadır. 3D Modeller bilgisayar üzeride CAD(Bilgisayar Destekli Tasarım) programları vasıtasıyla oluşturulabileceği gibi 3D Tarama yöntemiyle de elde edilebilir.

Geleneksel üretim yöntemleriyle yapılması maliyetli olan ürünleriniz 3D Baskı yöntemiyle çok düşük maliyetlere üretilebilir. Ayrıca geleneksel şekilde üretilmesi çok zor olan nesneler katmanlı üretim tekniğiyle (FDM, SLS, SLA) kolaylıkla üretilebiliyor.

Prototip üretimi, mimari maket, mekanik parça, yedek parça ya da aksesuar; bilgisayarda tasarladığın karmaşık veya basit yapıdaki 3 boyutlu modelin için fiyat ve süre bilgisi almak için sitemizden istek oluşturabilirsin.

3D Baskı çıktısı almak için yapman gereken tek şey iletisim@3dbaskiyeri.com adresine bir eposta göndermek.

Göndereceğin epostanın akabinde 3D Baskı ekibimiz parçanı inceleyecek ve analizlerini yapacak. Parçanın boyutu fiyatlandırmada en büyük etkeni oluşturur. 3D Baskı fiyatı belirlenirken baskı çözünürlüğü, parça doluluğu, kullanılan ham maddenin kalitesi teslim süresi göz önüne alınır. 3D Baskı Yeri ile alacağın tekliflerde yapılacak basknın tüm detaylarıyla seninle paylaşılır. Böylece diğer firmalardan aldığın fiyat teklifleriyle daha iyi mukayese edebilirsin.

 

 

Düzenlenme Tarihi : 23 Ekim 2020