3D Baskı ile gerçekleşecek hızlı prototipleme fikirlerinizin gerçeğe dönüşmesinde öncü rol oynayacak. 3D Baskı Yeri hızlı prototipleme yaparak sizlerin kalıba vereceğiniz maliyeti oldukça düşürecek ve test yapmanızı sağlayacak imkan tanır. Bundan dolayı 3D baskı teknolojisi hızlı protipleme için gayet uygun ve ucuz yollu prototip üretme imkanı sağlayacaktır. 3D baskı ile ürettiğiniz prototiplerin performansını ölçmek için gayet uygun bir teknolojidir. 

3 boyutlu baskı ile yapmış olduğunuz prototipleme sizlere hem zamandan hem de maliyetten kazandırır. Bu nedenle bi' kalıba on binlerce, yüz binlerce lira vermekten kurtulursunuz. 

Neden 3D Baskı İle Hızlı Prototipleme Yaptırmalıyım ?

Neden 3 boyutlu baskı ile hızlı prototipleme yapmalıyım diyorsanız sizlere şunları söyleyebiliriz. 

  • Daha hızlı prototipleme yapmanıza yardımcı olur.
  • Daha ucuz prototipleme yapmanızı sağlar.
  • Ürününüzde herhangi bi' sorun varsa bunu daha önceden görmenizi sağlar ve bu da seri üretime geçmeden önce sorunlarınızı düzeltmeye yardımcı olur.
  • Ürünün çalışıp çalışmadığını görmenize yardımcı olur. 

3 boyutlu baskı ile hızlı prototiplemenin daha bir çok avantajı vardır ancak bu kadarı bile sizlerin neden 3D yazıcıyla prototip üretmeniz gerektiğini sizlere sunmaktadır. 3D baskı ile hızlı prototipleme sizleri gerçektende bir çok hatadan kurtarır.

Hızlı Prototipleme Hassas Ölçü Hızlı Prototipleme Ucuz Prototipleme

Prototipleme yaparken kullandığımız teknolojiler. FDM Teknolojisi ve SLS teknolojisi ile üretilmektedir.

FDM Teknolojisi

FDM teknolojisi herkes tarafından bilindiği üzere filament dediğimiz plastik hammedisiyle üretilmektedir. 3 boyutlu yazıcılarımız ile FDM teknolojisini kullanarak filament olarak adlandırdığımız plastiği eriterek katman katman örmesiyle gerçekleşir. Her bir katman ince ince tabla üzerine eritilerek gerçekleşir. Modelinize göre bu katmanlara destek atma gereksinimi duyulabilir. Destek katman uygulandığından modelinize özel bir müdahale ile destek katmanlarınız baskınızdan detaylı bir şekilde çıkartılır. Daha sonra model gereksinimine göre zımpara, macun, boya gibi işlemler uygulanır ve prototipiniz hazır hale gelir. 

FDM Teknolojisi - Hızlı Prototipleme

SLS Teknolojisi

SLS teknolojisi FDM'den bambaşka bir teknolojiye sahiptir. SLS teknolojisinde Poliamid plastik tozu olarak adlandırılan bir toz kullanılmaktadır. Bu toz tabla üzerinde ince katman halinde serilmiş olan poliamid plastik tozu çok yüksek sıcaklıklar altında lazer ile katılaşması halinde gerçekleşir. Hareketli prototipleriniz için SLS teknolojisine sahip 3 boyutlu yazıcılar tercih edilmektedir.

SLS Teknolojisi - Hızlı Prototipleme

Hızlı Prototipleme Avantajları

  1. Çok daha az maliyetli.
  2. Çok daha hızlı.
  3. Prototipinizde hata varsa daha çabuk düzeltilebilir.
  4. Alternatif çok teknoloji

3D Baskı - Prototip Motor

gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. 3 boyutlu baskı ile prototip üretimi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim adreslerimizi iletişim sayfasından bulabilirsiniz.

 

 

 

Düzenlenme Tarihi : 23 Ekim 2020